I PIATSA

   FOLEGANDROS, Kiklad Adaları (Kyklades)

FOLEGANDROS: I PIATSA FOLEGANDROS: I PIATSA FOLEGANDROS: I PIATSA FOLEGANDROS: I PIATSA FOLEGANDROS: I PIATSA
Satelite Map
Bu şirkete ait görüntü bulunamadı

Haritaya bak
Satelite Map

Ada Folegandros ya da eskiler olarak daima rahatlıkla, kalbi kazanıyor. Sakin, yuvarlak şekiller ve keskin köşeleri ve zikzakları olmayan insanlar. Misafirperver ana liman, yinelemeler ve sırt için yatkın hoşgeldiniz yatkınlığı.
Burada dar koridorlu sokaklarda yürürken adanın zamanında ve tarihine geri dönüyor ve Chora'nın kalesi, burada cömertçe serin günler sunuluyor ve akşamları biraz eğlenceler. Folegandros kasabası Kiklad adasındaki en zarif ve çekici kasabadır. Burada, 1988 yılından bu yana serin meydan Kontarini, John ve Pazar (arkadaşlar için Kula aşçı) Iron, bir aile restoranı "Piazza" kurdu.
"Piazza" cömertçe ve harika lezzetlerle ağız sulandırıcı lezzetler sunuyor. Sıkı çalışan kadın, Kula tabakasını açar ve uzun şeritlere keser ve yerel makarna patlamasını lezzete bağlı evcilleştirir, yerel keçi eti, tavuk, domuz eti ve kırmızı iğnelerdeki kırmızı iğde, dana eti limon sosuyla, olozketa tyraki ile kıyılmış veya kıyılmış. Herkes, ilahi tavşan yahnisi, tatlı soğanları, Bayan Koula'nın tencerede sevişerek "damatla şımartıp" damak tadını çıkarmasına izin veren miristik ve benzersiz lezzet hakkında söylemek zorundadır! Folegandros, erken yaz aylarında keçi ustasından tüylü rendeotu ve tuz ile koyulaştırılan süt, "Piazza" tabelalarında yer alan souroto olur ve lezzetli peynir kalasounia yapar. Bay John'un bahçesinden gelen vahşi armağanlar için, çilek reytideri fırında fırında pişirildi, kabarık karpouzenia ve eşsiz Bayan Koula'nın mutfak sanatının diğer sihirbazlık hileleri!
Camıyla kaplı göstermek, restoranın zemininde gizlenmiş eski sırrı sormayı unutmayın ve adayı geçince İspanya Kraliçesi Sofia tarafından hayran kaldınız ...
Anitumlarda Ano Meria ev hanımı bitki nane, maydanoz, fesleğen ve barmperoriza. Onlar bir araya toplar ve biberiye, kekik, papatyalar ve alifaskia ile kışın soğuk algınlığı için vrastaria yaparlar. Kasım ayının etrafında, safranın çiçeklerini yiyecek, bahar ampulleri ve turşu koyu renkli biber yapmak için renklendirmek için seçeriz. Kapari kaba tuz halinde gelir ve salata, kekik ve kekik iş arı arılarından hoşlanır ve Sayın Yannis Sideris, yseletler içinde (kahverengi) balı amber yapar.
"Piazza", insanlar, tatlar ve güzel hakkında söyleyecek çok şey var, Folegandros kayalıklarında tünemiş. Duymak, görmek ve "Piazza" nın tadını çıkarmak isterseniz, geç Mayıs ayı sonundan eylül ayına kadar açıktır ve sizi bekliyor!

Odadaki Adı ve/veya Unvanı:
I PIATSA, IOANNIS PAVLOU SIDERIS
İletişim Sorumlusu:
IOANNIS PAVLOU SIDERIS
Adres:
CHORA
P.K.:
84011
Şehir:
FOLEGANDROS
Telefon:
Cep Telefonu:
6948042258
E-mail:
FOLEGANDROS: I PIATSA

Tür:

Restoran

  • Bu restoran için yorum bulunmuyor.
    Ilk yorum yazanlar siz olun!

   

İle ilgili diğer işletmeleri görün I PIATSA

Lütfen bekleyiniz. Arama birkaç saniye sürecek.